O nás

Líder na európskom trhu so sanitárnymi výrobkami

Globálne pôsobiaca skupina Geberit je európskym lídrom v oblasti sanitárnych výrobkov. Geberit funguje ako ucelená skupina s veľmi silným lokálnym pôsobením vo väčšine krajín Európy a poskytuje prvotriednu kvalitu v oblasti sanitárnych technológii a kúpeľňovej keramiky.

Výrobná sieť zahŕňa 29 výrobných závodov, z ktorých 6 sa nachádza v zámorí. Skupina sídli v Rapperswill-Jone vo Švajčiarsku. V roku 2020 dosiahla spoločnosť Geberit s približne 12 000 zamestnancami v približne 50 krajinách obrat 3 miliardy CHF. Akcie spoločnosti Geberit sú kótované na burze SIX Swiss Exchange a od roku 2012 sú súčasťou indexu Swiss Market (SMI).

OCENENIE RED DOT ZA NOVÚ IDENTITU ZNAČKY GEBERIT

Ocenenie reddot 2020

Identita značky Geberit, ktorá sa v posledných rokoch konzistentne rozvíja, získala prestižne medzinárodné ocenenie.
V najnovšej ročenke Red Dot Design Yearbook bolo ocenenie stratégie značky Geberit odôvodnené takto (výňatok): „V roku 2015 prevzala spoločnosť Geberit fínsku skupinu Sanitec Group s rôznymi značkami keramiky, ktoré boli všetky zamerané predovšetkým na B2C trh. To znamenalo, že bolo potrebné zmeniť marketingovú stratégiu na B2B2C a vytvoriť aj priamu komunikáciu s koncovými zákazníkmi. Roky napĺňaný prísľub „Know-How Installed“ jasne odkazuje na odborné znalosti spoločnosti Geberit za stenou – tu zostáva marketingový prístup B2B nezmenený. Avšak v B2C biznise sa Geberit zameral na prepojenie dizajnu a funkčnosti, aby sa odlíšil od konkurencie, ktorá sa primárne zameriava na kombináciu kúpeľňových a wellness aspektov. Novým prísľubom pre interiérových dizajnérov a cieľovú skupinu koncových užívateľov sa stal „Design Meets Function“.

Zameranie na udržateľnosť

Hnedé oko hľadí do diaľky

Udržateľnosť bola pre spoločnosť Geberit vždy veľmi dôležitá a je súčasťou identity spoločnosti. Kladieme veľký dôraz na zabezpečenie rovnováhy medzi environmentálnym hľadiskom, hospodárskymi faktormi a spoločenskými otázkami.

Produkty šetrné k životnému prostrediu, šetriace zdroje a odolné produkty, riešenia pre ekologické budovy, výrobné procesy, ktoré minimalizujú spotrebu vody a energie a čistá pitná voda boli pre Geberit už mnoho rokov kľúčovými témami. Oblasťami záujmu sú tiež zodpovedné vzdelávanie, sociálne projekty s učňami a uvedomenie si spoločenskej zodpovednosti v dôležitej otázke vody.

Viac informácií o udržateľnosti (EN)